• 666-663-050
  • kontakt@roweromantyk.pl
Wydarzenia
Lipiec na dwóch kółkach

Lipiec na dwóch kółkach

Szykuje się iście rowerowy miesiąc! I choć pierwsza jego dekada za nami to będzie się działo! Zaczęło się tydzień temu od mocnego uderzenia w postaci kolejnego szybkiego Sulech-ride, ale na jego podsumowanie przyjdzie jeszcze pora. Dwa ostanie weekendy obecnego miesiąca, to eventy, na które już ostrze sobie zęby i serdecznie was na nie zapraszam. O tym co szykuje nam lipiec, przeczytacie poniżej.

Sulech-ride

To już w sumie tradycja, że w miesiącach letnich spotykamy się co weekend na objazd lokalnych szos. Tempo rośnie, ale też i świadomość ludzi jadących w naszych ustawkach jest coraz większa. To właśnie dzięki solidnej pracy każdego z uczestników możemy sobie pozwolić na płynne zmiany i coraz szybszą jazdę 🙂 . Jak tylko warunki pogodowe dopiszą, to spotykamy się w każdą niedzielę o 9:00 pod basenem. Wyłączając terminy, o których przeczytacie poniżej, choć akurat ten pierwszy pokrywa się z naszymi ustawkami.

Sulech

YoloSulechRide Lubuskie

Yoloride nie zwalnia tempa i w tym roku (podobnie jak w poprzednim) również planuje ruszyć w lubuskie, aby promować województwo, kolarstwo i zdrowy tryb życia. Oprócz Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego zawita oczywiście do Sulechowa. Termin, zanotujcie: 24.07, czyli już za dwa tygodnie ruszymy spod basenu we wspólny rajd, najprawdopodobniej pętla po lokalnych, dobrze wam znanych i lubianych asfaltach. Trasa będzie liczyć około 80 kilometrów. Szczegóły będą pojawiać się na bieżąco w mediach społecznościowych. Jak było rok temu? Możecie przeczytać tutaj → http://roweromantyk.pl/index.php/2021/05/15/yolo-sulech-ride/

Yolo Sulech Ride

GravelSulech100

Tutaj totalna nowość. Od kiedy w mojej stajni pojawił się rower przełajowy, zakochałem się w szutrowaniu. Odkryłem wiele fantastycznych miejsc w mojej gminie i chciałbym zaprosić was na objazd kilku z nich. DATA: 30.07, czyli sobota w tydzień po YoloSulechRide. Trasa wydarzenia będzie liczyć około stu kilometrów i będzie poprowadzona szutrami, drogami leśnymi i mało uczęszczanymi asfaltami zlokalizowanymi tylko w gminie Sulechów! Różnorodność krajobrazu myślę, że zaskoczy najbardziej wytrawnych koneserów gravelingu. Ślad trasy jest gotowy w 95%, pozostało mi objechanie jednego, krótkiego fragmentu w celu określenia przejezdności nawierzchni.

GravelSulech100

W kilku słowach czeka, was podróż po iście przedgórskich krajobrazach północnej części gminy, przejazd fragmentem nadodrzańskich wałów, przepiękne, wąskie asfalty w sercu lasu, czy szutrowe autostrady i uwaga, to wszystko w promieniu maksymalnie 20 km od Sulechowa! W połowie trasy, która wypadnie w Kalsku, przewidziany jest poczęstunek zorganizowany przez OSiR. Na „ćwiartkach”, króciutkie postoje na „toaletę” i ewentualne zjechanie się w całość. Szykuje się mega event, śledźcie moje media społecznościowe.

GravelSulech100

Góry

Aż nie chce mi się wierzyć, że minął już prawie rok od wypadu w góry… (http://roweromantyk.pl/index.php/2021/07/17/przelecz-okraj-przekroczyc-granice/). Z przyjemnością udałbym się tam znowu, więc jestem otwarty na propozycje :). Jeśli ktoś coś planuje, śmiało może dawać znać tutaj i w wiadomościach prywatnych.

Góry

Podsumowując, w lipcu będzie się działo. Czas letni jest nieporównywalnie krótszy od tego jesienno-zimowego, dlatego zachęcam do skorzystania z nadarzających się okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.